W dniu 31 maja 2019 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się konferencja „CFO i finanse 4.0 – inteligencja w cyfrowych czasach”.  Jest to kulminacyjne wydarzenie w programie Digital Finance Excellence www.dfe.org.pl, wspierającym dyrektorów i firmy w usprawnianiu i automatyzacji procesów, przygotowanym i realizowanym przez Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog”.

Czasy mamy cyfrowe, językiem komunikacji w biznesie stają się dane i miary, sztuczna inteligencja sprawnie je przetwarza,  raporty o zdarzeniach gospodarczych w naszej firmie możemy mieć właściwie online. Nastały wspaniałe czasy dla ludzkiej inteligencji, aby realizować ambitne scenariusze biznesowego i osobistego rozwoju.

A najlepsze dla CFO, bowiem finanse i dyrektor finansowy przekształcają się w lidera procesu zbierania, przetwarzania i dystrybucji tych danych, najważniejszego procesu, bowiem w nim budowana jest najcenniejsza wartość dodana, którą firmy konkurują na rynku.

Już najwyższy czas, aby dać upust ludzkiej inteligencji. Ta sztuczna, wspomagająca nas w pracy, jest już na tyle rozwinięta, że my ludzie możemy zrobić kolejny krok.

Podczas konferencji przywitają nas:
* Jacek Fotek, wiceprezes, CFO, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
* Bartosz Radziszewski, partner zarządzający Business Dialog, autor programu Digital Finance Excellence

W programie wydarzenia m.in.:
* Finanse 4.0. Procesowy i zautomatyzowany model zarządzania finansami, w oparciu o dane uzyskane dzięki sztucznej inteligencji i innym systemom IT. Wprowadzenie do dyskusji: Konrad Marchlewski, wiceprezes Grupy Atlas.
* W firmach ułożonych procesowo pracownicy wiedzą, jakie znaczenie mają ich zadania dla realizacji całego procesu, a więc i jaki wpływ na całą firmę. To zupełnie zmienia samopoczucie pracowników, ich sprawczość oraz ich motywację. Problem szczególny: Rotacja – przyczyny i zapobieganie. Wprowadzenie do dyskusji: Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimex.
* Relacja podatnik – administracja państwowa w cyfrowych czasach. Poziom cyfryzacji administracji państwowej, dedykowanej do obsługi i kontroli podatników versus poziom cyfryzacji podatników, różnice w poziomie wiedzy o transakcjach i kontrahentach, wynikające z tego szanse i ryzyka. Wprowadzenie do dyskusji: Magdalena Saja, partner zarządzający WTS&Saja.
* Prezentacje przykładów automatyzowanych procesów w finansach i HR.

Szczegółowe informacje: https://dfe-warszawa-31052019.evenea.pl/