Trwa nabór do 3. edycji Association and CPA.com Startup Accelerator

Association of International Certified Professional Accountants – Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości stworzone przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants®) i American Institute of CPAs (AICPA) – oraz portal CPA.com poszukują kandydatów do wspólnego programu akceleracyjnego. Association and CPA.com Startup Accelerator przeznaczony jest dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów.

Firmy, które zostaną zakwalifikowane do programu Association and CPA.com Startup Accelerator będą mogły ubiegać się o finansowanie w wysokości do 25 000 USD. Laureaci będą mieli szansę skorzystania z doświadczenia kadry zarządzającej Association of International Certified Professional Accountants i CPA.com, a także dedykowanej grupy doradczej składającej się z ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości, księgowości i finansów, wśród których znajdują się posiadacze tytułów CPA i CGMA oraz influencerzy.

Co więcej, zwycięskie rozwiązania zostaną zaprezentowane w czerwcu 2020 r. na AICPA ENGAGE – jednej z wiodących konferencji księgowo-finansowych w Ameryce Północnej, a w grudniu 2020 r. na Digital CPA Conference organizowanej przez AICPA i CPA.com, poświęconej technologiom księgowym i zagadnieniom związanym z rozwojem profesji.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji Association and CPA.com Startup Accelerator przyjmowane są do 30 listopada 2019 r. Laureaci zostaną wyłonieni na początku 2020 r. Program akceleracyjny otwarty jest dla firm z całego świata. Od rozpoczęcia programu w 2017 r. zainteresował już przedsiębiorców z 14 krajów.

Firmy ubiegające się o przyjęcie do programu muszą spełniać następujące kryteria:
* być w początkowej fazie rozwoju,
* posiadać działający produkt lub usługę,
* specjalizować się w technologiach księgowych lub rozwiązaniach związanych z technologiami regulacyjnymi

– Akcelerator odegrał kluczową rolę w naszym wejściu na rynek. Zwiększył również naszą rozpoznawalność i wiarygodność, co pomoże nam szybciej się rozwijać – powiedział Blaine Bertsch z firmy DryRun – startupu służącego do prognozowania przepływów pieniężnych, który uczestniczył w zeszłorocznej edycji Association and CPA.com Startup Accelerator.

 – Uczestnikom akceleratora oferujemy rozeznanie w szybko zmieniającej się dynamice zawodu księgowego. Rozumiemy przy tym, że innowacje w tej profesji mogą pochodzić z wielu źródeł i chcemy otwierać się na zmiany, a także wspierać je, wpływając również na poprawę jakości świadczonych usług – powiedział Lawson Carmichael, Chief Operating Officer, Association of International Certified Professional Accountants.

Szczegółowe informacje i formularz aplikacyjny dostępne na stronie: aicpa-cima.com/accelerator.html