Patronat medialny magazynu Controlling i Zarządzanie!

W dniach 26-27 września 2019 r. w centrum konferencyjnym Falenty koło Warszawy odbył się coroczny Zjazd Użytkowników systemu controllingowego EURECA. Było to już trzynaste spotkanie controllerów i dyrektorów finansowych, którzy wykorzystują system EURECA do planowania, budżetowania, prognozowania, kalkulacji i oceny rentowności oraz do analizy i wizualizacji informacji zarządczych.

Na wstępie Małgorzata Lech i Paweł Musiał, członkowie zarządu Controlling Systems, podsumowali ostatni rok z życia firmy i opowiedzieli o rozwoju systemu EURECA o nowe funkcje.

Kolejne wykłady ekspertów controllingu dotyczyły „inspiracji dla controllingu” – prezentacja Pawła Musiała i „Controlling w zarządzania potencjałem przedsiębiorstwa”, o którym opowiadał Roman Kotapski z Biura Rachunkowości Zarządczej, wydawcy czasopisma Controlling i Zarządzanie.

Nie zabrakło oczywiście prelekcji specjalistów systemu Eureca, którzy pokazali najnowsze funkcje Eureki dotyczące takich obszarów, jak wizualizacja danych czy zarządzanie projektami i budżetami oraz podzielili się dobrymi praktykami w pracy z narzędziem.

Bardzo wysoko ocenionym przez uczestników punktem spotkania, jak co roku były prezentacje użytkowników Eureki, którzy pokazali jak system usprawnia w ich firmach procesy controllingowe i jakie korzyści osiągają zarówno użytkownicy Eureki jak i organizacje, w których pracują. Swoimi przykładami podzielili się specjaliści z firm GOLPASZ SA i w ALAB Laboratoria.

Bardzo inspirujący był ostatni wykład eksperta: pt.: „Liczby informują – emocje sprzedają” – czyli o sile storytellingu i empatycznego słuchania w podejmowaniu decyzji, Magdaleny Petryniak z Story Seekers Polska.

Uzupełnieniem prezentacji i wykładów były dwa równoległe bloki „Round Table”, które dotyczyły odpowiednio planowania i budżetowania w HR oraz wsparcia menedżerów sprzedaży przez analityków i controllerów.